Pakendamisnõuanded, Edulood

Kuidas pakendidisain suurendab efektiivsust

27 jaan 2022 — Kliendilugu, pakendidisain, logistika
Trüki
Erikujundusega pakend

Meie kliendil oli vajadus nutikalt disainitud pakendi järele, et kaitsta õrnu, eritellimusel toodetud veokite tulesid. Loe, kuidas selle väljakutse lahendasime.

Meie kliendil oli vajadus nutikalt disainitud pakendi järele, et kaitsta õrnu, eritellimusel toodetud veokite tulesid. Loe, kuidas selle väljakutse lahendasime.

Kliendi väljakutse

Meie klient toodab eritellimusena veokitele kahte tüüpi tulesid (ümarad ja nelinurksed), mis saadetakse enne lõplikku valmimist ning ladustamist veel välisele töövõtjale, kes annab tuledele viimase lihvi. Vältimaks reflektorosa kahjustumist, võib tulesid puudutada ainult kindlatest kohtadest. See asjaolu osutus tulede pakendamisel suureks väljakutseks.

Enne Antalisega lepingu sõlmimist, olid tuled pakitud kilekottidesse ning laotud kihiti kastidesse. Ebameeldiv oli kõrge kahjustuste protsent: 30-40%. Klient võttis Antalisega ühendust ja palus luua pakkelahenduse, mis annaks tuledele piisava kaitse minimaalse kokkupuute juures.

Antalise lahendus

Eritellimusel pakendidisain, mis ühendas endas laserlõigatud vahtmaterjali ning lainepapist ümbriskasti.

 

1. Vahtmaterjalist lõigatud vorm fikseerib kindlalt ja turvaliselt korraga mitu ümarat valgustit. Valgustid puutuvad vormiga kokku ainult ohututes puutepunktides

foam-packaging-by-Antalis-Packaging.jpg

foam-base-layer-support-by-Antalis-Packaging.jpg

2. Puutudes ainult vastu tulede kindlaksmääratud puutepunkte, toetab alumine vahtmaterjalist vorm veokitulesid ning pealmine kiht pakub täiendavat kaitset.

3. Viis kihti veokitulesid on pakitud eritellimusel tehtud pakendisse

individual-lamp-being-placed-by-Antalis-Packaging.jpg

Photo-of-Alan-Stanley-account-manager-at-Antalis-Packaging.jpg

"VÄHIMA KONTAKTPUNKTIDE ARVU JUURES PIISAVAT KAITSET PAKKUVA PAKENDI VÄLJATÖÖTAMINE OLI TÕELINE VÄLJAKUTSE."

Alan Stanley
Antalis Packaging kliendihaldur

« Lähteülesanne oli keeruline.  Mõelda välja pakend, mis pakuks piisavat kaitset minimaalsete kokkupuutepunktide kasutamisel, oli Antalise Smart Packaging keskuse disainitiimi jaoks tõeline väljakutse, kuid sellega tuldi edukalt toime. Klient oli tulemuse üle väga rõõmus seda enam, et pakend on korduvkasutatav ning vähendab seega ka keskkonnajalajälge.»

Protsess

  • Eeltöö: Külastati tehast, et saada selge arusaam eesootavast väljakutsest ning selgitada välja tööde maht ja ulatus. Kahte veokituld - üks neist pikk ja neljakandiline ning teine ümara kujuga - võis puudutada ainult kindlatest kohtadest, et neid mitte kahjustada ning tagada tulede töökindlus. Seetõttu oli tähtis, et uus pakend tagaks optimaalse kaitse minimaalse kokkupuute juures. Disainimis- ja prototüübi loomise faasis kasutati tehasest toodud näidiseid.
     
  • Eesmärk: luua korduvkasutatavast, tugevast ja kulumiskindlast pakkevahust korduvkasutatavad pakendi sisuvormid, mis võtavad peale kasutamist oma algse kuju tagasi. Ristkülikukujulise valgusti jaoks lõigati vaht nii, et see sobiks puutepunktidega, pakkudes tule üla- ja alaosale kaitset minimaalse kontaktiga. Ümmargused tuled on pakitud vahtalusele ümarate sammaste vahele, mis hoiavad ja toetavad tulesid kindlalt altpoolt. Seejärel pakitakse kõik tuled kihtidena spetsiaalsesse lainepapist kasti. 

  • Test: Prototüüpi testiti edukalt ja klient jäi tulemusega rahule.

Eelised

Efficiency-icon

Tõhus

Vähenes pakendamise aeg

Environmental-icon

Keskkonnasõbralik

Korduvkasutatava materjali kasutamine viib miinimumini materjali- ja jäätmekulu. Kahjustuste vähenemine.

Cost-saving-icon

Kulusäästlik

Väiksem materjalikulu, kahjustatud toodete ning tarnekulude vähenemine.

Milliseid teenuseid kliendile pakkusime?

Konsultatsioonid

 

smart consult logo

 

Aitame optimeerida kulusid ja pakendamisprotsessi.

Tehniline pakendidisain

 

img-home-service-smart-technical.jpg

 

Loome kõrgtehnoloogilisi pakendite erilahendusi.