Pakendamisnõuanded, Edulood

Kuidas optimeerida pakkimistsehhi tööd, et pakkeliini võimsus oleks maksimaalselt ära kasutatud?

01 aug 2021 — Pakendamine, kliendilugu, pakketsehh, pakkeliin
Trüki
Optimise a packaging plant

Juhtiva toidukaupade müügikontserni jookide hulgimüügiüksus otsis uusi võimalusi oma pakketsehhi töö optimeerimiseks. Eesmärk oli kasutada kogu pakendiliini potentsiaali, säilitades iga päev väljasaadetavate 2000 kaubaaluse turvalise jõudmise sihtkohta.

Juhtiva toidukaupade müügikontserni jookide hulgimüügiüksus otsis uusi võimalusi oma pakketsehhi töö optimeerimiseks. Eesmärk oli kasutada kogu pakendiliini potentsiaali, säilitades iga päev väljasaadetavate 2000 kaubaaluse turvalise jõudmise sihtkohta.

Millise väljakutse esitas klient?

Tsehhi laiendati 2012. aastal väljaspool laohoonet asuva valmistoodangu laopinnaga ning soetati kaks täisautomaatset pöörleva kiletuskäpaga alusekiletajat. Alternatiivide puudumise tõttu pidi pakkeliinide töö jätkuma sama stretchkilega, mida kasutati enne laiendamist.

Antalis_ekspert_960x505.jpg (Blog-N1-expert-EE_960x505)

Toodangu kinnitamine kaubaalustele oli seega endiselt tagatud, kuid uute pakkeseadmete potentsiaal polnud veel kaugeltki ammendatud. Aastane pakkekile kulu oli muljetavaldavalt suur: 212 tonni.

Antalise lahendus

Esmalt kontrolliti koorma kinnitamise kvaliteeti ja määratleti selle miinimumnõuded. Meie tootejuht optimeeris pakkesüsteeme ja viis läbi ulatuslikke kileteste ning kohandas protsesse, et tagada kliendi toote, uue kile ja pakendamistehnoloogia täiuslik koostoimimine.

Tulemus oli selgelt märgatav - stretchkile kulu kaubaaluse kohta vähendati 340 grammilt 200 grammini. Samal ajal paranes ka koorma kinnitamise kvaliteet ja aluse püsivus, kogu pakendamisprotsess oli optimaalselt tagatud. Uute seadmete kasutuselevõtu tulemusena vähenes stretchkile aastane kulu, uskuge või mitte, 88 tonni võrra.

Protsess

  • Esmane arutelu kliendiga ja oluliste nõudmiste määratlemine (nt tuleb tagada aluste turvaline kinnitamine)
  • Ulatuslikud pakkeseadmete testid (erinevad alusekiletajate seaded, erinevad kiletüübid jne)
  • Parima lahenduse esitlus ja sellega projekti lõpuleviimine

Eelised

blog-N6-3.jpg

HINNAVÕIT

Tänu rohkem venivale kilele ja pakkekile tarbimise olulisele vähenemisele kaubaaluse kohta, vähendati kulusid 38% (üle 150 000 euro).

blog-N6-4.jpg

RUUMI SÄÄSTMINE

Kasutades õhemat kilet ja seda, et ühe rulliga sai pakkida senisest rohkem aluseid, on vähem rullide vahetusi ning selle arvelt vähenes pakkematerjali hoiustamiseks vajaminev pind.

blog-N6-5.jpg

KESKKONNASÕBRALIK LAHENDUS

Vähendades pakkekile tarbimist 40% võrra vähenes ka CO2 emissioon aastas umbes 205 tonni.

Milliseid teenuseid pakkusime kliendile?

Aitame optimeerida kulusid ja tõhustada pakendamist.

Kulumaterjalide vähendamine masinate õige seadistamise abil.

Garanteerime pakkeüksuse (kaubaaluse) turvalise ja stabiilse pakendamise.

Sarnased artiklid