Meie uued mängureeglid pakendamises

3 küsimust THILO KÖNIGILE, Antalise kontserni pakendisektori direktorile

 

Thilo Konig from Antalis Packaging

Kuidas mõjutab CSR Antalise pakendisektori strateegiat? 

Meie eesmärk on saada maailma juhtivaks hulgimüüjaks tööstusliku pakendamise vallas. Jätkusuutlikkus on meie strateega oluline osa. Töötame oma keskkonna jalajälje vähendamise nimel vähendades materjalikoguseid ning propageerides korduvkasutatavat ning ümbertöödeldavat pakendit. Oma ala juhtiva ettevõttena on see ühest küljest meie kohustus ja teisest küljest ka meie klientide ootus. Meie eesmärk on pakkuda neile innovatiivseid lahendusi ja teenuseid ning olla seeläbi klientidele toeks nende endi jätkusuutlikkuse programmide täitmisel.

Mis on CSR strateegia võtmeelemendid?

Kõik saab alguse ostu- ja hanketegevusest. Idee on innovatiivsete pakenditoodete loomiseks ehitada üles meie visiooni toetav tugev partnerlus strateegiliste tarnijatega. See seisneb roheliste alternatiivide pakkumises kõikides pakendiperekondades. Meie Antrak® hankeplatvorm võimaldab samuti detailset kontrolli meie tarnijate hankeahela üle. Ka puudutab strateegia tootearendust. Arendajad, kes meie disainikeskustes töötavad, on pühendunud looma pakendeid, mille tootmiseks läheb vaja võimalikult vähe materjali ja samas ei toimu see toote turvalise pakendamise arvelt. 3 R´i (Reduce, Reuse, Recycle-vähenda, korduvkasuta, töötle ümber) inspireerivad meie arendajaid klientidele välja töötama tipptasemel keskkonnasõbralikke pakendilahendusi. Ja lõpetuseks - Antalis on seotud ka teiste algatustega nagu kvaliteedijuhtimise standardid (ISO 9001), keskkonnajuhtimise standardid (ISO 14001) ning energiatõhususe juhtimise standardid (ISO 50001).

Kas see vastutustundlikkuse visioon mõjutab ka Antalise lähenemist oma klientidele?

Kindlasti. Üks Antalise olulisimaid prioriteete on pakkuda innovatiivsed teenuseid ja lahendusi toetamaks oma kliente terve teenindusahela vältel (süsinikujalajälje kalkulaator, jäätmejuhtimisteenused jms). Pakume oma klientide äritegevuse tõhustamiseks digitaalseid ja online lahendusi. Vastutustundlikkus on terve tegevuste pakett, mis vastab meie nägemusele tulemuslikust toimimisest.