Uudised, Reklaammaterjalide uudised

PVC-le trükkimine: 5 sammu keskkonnamõju vähendamiseks

12 sept 2023 —
Trüki
5 steps to minimize your environmental impact

Tutvustame viit võimalust, kuidas PVC-põhistele materjalidele trükkimisel vähendada keskkonnamõju ja samal ajal tõsta klientide rahulolu.

Tutvustame viit võimalust, kuidas PVC-põhistele materjalidele trükkimisel vähendada keskkonnamõju ja samal ajal tõsta klientide rahulolu.

Asenda PVC alternatiivsete materjalidega

PVC on olnud reklaammaterjalide tööstuse lemmikmaterjal mitmel põhjusel: see on vastupidav, lihtsasti kasutatav ja taskukohane. PVC ja ka teiste plastide puhul tuleb siiski arvestada, et materjal ei ole biolagunev ning korraliku käitlemise ja ringlusse võtmise puudumisel tekivad plasti- ja mikroplastijäätmed. Lisaks on see osaliselt valmistatud fossiilsest naftast (või maagaasist) ja vajab kindlate tunnuste tekitamiseks mõnikord tugevaid lisandeid.

Just neil põhjustel on kliendid üha enam huvitatud PVC-põhiste materjalide asendamisest keskkonnasõbralike alternatiividega. Samas esineb olukordi, kus PVCd- on raske millegi muuga asendada.

Koostasime nimekirja viiest praktilisest sammust, mida saab järgida, et vähendada PVC soovimatuid mõjusid.

Vähenda keskkonnamõju järgmiste sammudega:

1. Tee selgeks, millise projekti jaoks materjali kasutatakse

Millise projekti jaoks on kliendil materjali vaja? Kui ta soovib, et tema toode peaks välitingimustes vastu mitu kuud, siis võib PVC tunduda ainsa valikuna. Siinkohal on aga võimalik soovitada alternatiivseid võimalusi.

2. Soovita kliendile kõige sobivam toode

Reklaammaterjalide tööstus muutub kiiresti ning selleks, et pidada sammu keskkonnasõbralike materjalide trendiga on vaja olla klientidest sammu võrra ees. Õpi tundma PVC-d ja selle alternatiive, et anda kliendile parimaid soovitusi.

Veendu, et materjal oleks taaskasutatav. PVC-d võib olla keeruline taaskasutada, kuna seda ei saa segada teiste plastidega. Seega aitab sind otsuste tegemisel eeltöö ja materjalide tundmine.

Siseruumides kasutatavate väljapanekute, näiteks kaupluseplakatite puhul piisab, kui kasutada paberit või kartongi. Need on lühiajalise vastupidavusega ja aitavad seega keskkonnamõju oluliselt vähendada.

3. Soovita õhemat materjali

Kui otsustad koos kliendiga PVC kasuks, on näiteks siltide või märkide puhul lihtne viis plastikukulu oluliseks vähendamiseks õhema plasti kasutamine. Kui tavaliselt on sildi paksus 10 mm, siis tasub kaaluda 5 mm paksuse materjali kasutamist. 

 

 

Vitrine_Cristofle_800x500px.jpg

Salle_de_bain_800x500px.jpg

 

 

 

 

4. Vali kergem toode

Arutle koos kliendiga, kas ta võiks kasutada raskema PVC-põhise materjali asemel hoopis kergemat polüestrit.

 

5. Koonda tellimused samasse tarnesse

Julgusta oma kliente koondama tellimusi ühte tarnesse. Sellega säästad transpordikulusid ja vähendad tellimuste pakkimisel tekkivaid jäätmeid.

 

Me kõik soovime anda oma klientidele parimaid tootesoovitusi. Seetõttu oleme sinu jaoks koostanud juhendi, kus räägime nii PVC rollist tänapäeval kui ka alternatiivsetest materjalidest.