Uudised, Reklaammaterjalide uudised

Mis on PVC ja mis juhtudel peaks seda kasutama?

12 sept 2023 —
Trüki
The printer’s perspective: What is PVC and when should you use it?

PVC-põhiste materjalide kasutamine võib olla endiselt põhjendatud valik, kuid on oluline kontrollida, kas eesolevas projektis saaks kasutada mõnda PVC-vaba materjali.

PVC-põhiste materjalide kasutamine võib olla endiselt põhjendatud valik, kuid on oluline kontrollida, kas eesolevas projektis saaks kasutada mõnda PVC-vaba materjali.

Kõik, mida vaja teada PVC-st ja selle mõjust keskkonnale

Kas teadsid, et PVC-d leidub peaaegu kõikjal?

PVC kuulub paljude iga päev kasutatavate esemete koostisesse. Näiteks leidub PVC-d aknaraamides, põrandakatetes, mänguasjades, vihmamantlites, autode armatuurlaudades ja ka krediitkaartides. Lühend PVC tähistab polüvinüülkloriidi ja see on üks esimesi avastatud plastikuid. Materjali kasutatakse alates 1930ndadest ja tänapäeval on see üks kolmest kõige enam kasutatavast plastikust maailmas.

Paljud tööstusharud, sealhulgas reklaammaterjalide tööstus, hindavad PVC kasutamist kõrgelt selle omaduste tõttu. Nagu enamik plastikuid, toodetakse PVC-d suurtes tehastes, et hoida tootmiskulud madalad ja keskkonnamõju minimaalsena. kuid paraku kaasnevad selle materjaliga mõned kõrvalmõjud, millega tuleb arvestada.

 

Põhjused, miks kasutatakse PVC-põhiseid materjale:

  • lihtne saavutada väga häid trükitulemusi;
  • kauakestev plastik, mis püsib aastaid;
  • materjali on lihtne töödelda ja odav toota.

 

Millega tuleb arvestada?

Vastupidavuse ja keskkonnamõju vahelise dünaamika leidmine on trükikoja seisukohast keeruline. Järgi neid samme, et veenduda, kas teed parima otsuse:

  1. Tee selgeks, kas tegemist on lühi- või pikaajalise reklaamlahendusega. 
  2. Kui otsustad kasutada PVC-põhist materjali, siis uuri, kuidas see on toodetud – kas see on valmistatud ümbertöödeldud või uutest materjalidest? Kas materjal on „puhas“ või sisaldab plastifikaatoreid? Need tegurid mõjutavad suuresti keskkonda.

 

Õigete materjalidega seotud otsuste tegemisel on esmatähtsad teadmised. Seepärast oleme koondanud kõik, mida peab teadma PVC ja jätkusuutlikumate valikute kohta reklaammaterjalide tööstuses, meie juhendisse.

Laadi alla juhend

 

pexels-polina-tankilevitch_700x470px.jpg