Lai valik
Nordson tööstuslikke liimiseadmeid
kõikidele tööstusharudele

590x400_logo_nordson.jpg

Nordson liimiseadmed

Esindame Eestis maailma suurimat liimimismasinate tootjat Nordson, kelle otseesindused on mitmekümnes riigis ning edasimüüjad pea kõikides maailma riikides.

Nordsoni seadmed pakuvad kvaliteetseid ja töökindlaid lahendusi kõigile tootmisharudele ja liimitüüpidele. Pakutavaid seadmeid saab integreerida tootmisliinidesse või luua eraldi liimimise töökohad.

Meie valikus on täisautomaatsed lahendused kui ka lihtsamad käsiseadmed. Valdavalt on seadmed kohandatavad ja komplekteeritavad kliendi spetsiifilistele vajadustele vastavaks. Liimiseadmed on universaalsed ja sobivad erinevate tootjate liimidele.
Nordsoni konkurentsieelis seisneb innovaatilistes lahendustes, järjepidevas tootearenduses, professionaalses meeskonnas, seadmete kõrges kvaliteedis, pikas ekspluataconiperioodils, ülemaailmses esindatuses ja varuosade ülikiires kättesaadavuses.

Antalise professionaalsele müügitiimile on abiks tehnika- ja hooldusmeeskond. Lisaks liimiseadmete müügile, pakume lahendusi liimisõlmede automatiseerimiseks, uuendamiseks ja täiendamiseks ning liimiseadmete defekteerimise ja hooldamise teenust. Saadaval on varuosad.

 

Millist seadet on vaja?

Sobivaima lahenduse leidmiseks pea nõu meie pakkeseadmete insener Annes Noormetsaga.

Saada e-kiri või helista 506 7623 

 

Hooldus

Paigaldame, seadistame ja hooldame kõiki meie poolt müüdud seadmeid. 

Kuumliimiseadmed


Liimiseadmete ja varuosade saadavus

Liimiseadmed  ja varuosad on tihti kliendi- ja seadmepõhised. Ladu hoitakse piiratud koguses.

Nordson pakub väga head logistikateenust. Varuosad Saksamaalt saabuvad 1-2 tööpäevaga, seadmete tarneaeg on mõningal määral pikem.

 


 


Kuumliimiseadmed

Enamlevinud kuumliimiseadmed jagunevad neljaks:

1. Lihtsad elektrilised või pneumaatilised liimipüstolid töötamaks liimipulkadega

2. Kuumlimisulatajad käsipüstoliga

3. Täisautomaatsed kuumliimiseadmed tootmisliinidele

4. Hermeetilised  kuumliimiseadmed PUR-liimidele ja sarnastele ainetele

1. liimipüstolidNordson-cold-adhesive-system-300x276.jpg

Pakume erineva sulatusvõimsusega elektrilisi ja akuga liimipüstoleid ½“ liimipulkadele laotoodetena.

Teised lahendused on tellitavad.

Enimmüüdud liimipüstol EVA-007 vastab teadliku kasutaja nõudmistele:

  • On mõeldud professionaalseks kasutamiseks ja pidevaks tööks.
  • Reguleerida saab töötemperatuuri ja liimihulka.
  • Düüside valik erinevateks tööoperatsioonideks.
  • Reguleeritav püstol sobib kõikidele ½“ liimi- ja pahtlipulkadele kuni töötemperatuurini 230°C

 

Pakume ka 300 ml sulatajaga MINISQUIRT kuumliimi käsipüstoleid granuleeritud kuumliimidele, samuti jätkunakkega liimipatjadele.

2. kuumliimisulatajad durablue käsipüstoliga manuaalseks kasutamiseks

Nordson-Durablue-300x275.jpg

Käsipüstoliga Durablue kuumliimisulatajad on hea lahendus luua madalate kuludega uusi liimimise töökohti. Vastavalt vajalikule tootmisvõimsusele saab valida 4-100 L sulataja. Seadmele lisatakse kliendile sobivas pikkuses liimivoolikud ja sobivat tüüpi käsipüstol doseerimiseks. Ühele liimitangile saab sõltuvalt mudelist lisada 2- 6 voolikut ehk töökohta. Durablue seadmete menüü ja displei on väga läbimõeldud ja kasutajasõbralikud ning varustatud kõigi vajalike märgutuledega,temperatuure kontrollitakse nii liimimahutis kui ka voolikutes ja pihustites.

Saadaval on pneumaatilised mudelid, mis võimaldavad liimi pihustada õhukese kelmena (swirl).

Seadmeid on hõlbus paigaldada ning hoolduse vajadus on minimaalne.

3. Täisautomaatsed kuumliimiseadmed tootmisliinidele

Nordsoni seadmed koostatakse vastavalt kliendi vajadustele, sisaldavad valikuvõimalusi ja intelligentset tehnoloogiat: võimaldavad kaugjuhtimist, reaalajas järelevalvet ning pideva täiustamise jaoks andmeid ja analüüse. Seadmed on lihtsalt täiendatavad, saad lisada ka hiljem väärtuslikke funktsioone või lisakomponente. Minimeeritud hooldusvajadus säästab kasutajale raha. Seadmete installeerimise, kasutamise ja hoolduse protsessid on nutikad ja lihtsad. Valida saab erinevate mahuti suuruste, vooliku pikkuste, pumba ja dosaatori tüüpide ning IT lahenduste vahel.

Problue.jpg

 Standardlahendustele sobib sulataja Problue, mis on lihtne ja kompaktne ning saadaval 4-100 L liimisulatajatega, erinevas pikkuses voolikute ja mitmet tüüpi dosaatoritega. Lisaks palume uue põlvkonna mudeleid Problue Liberty, mis on eeldoseerijaga ning vabastab operaatori muudeks tööoperatsioonideks ja automaatse doseerimisega Problue Flexi, mis sobib täpsemateks töödeks,  minimeerib kõrbemisest tekkivaid probleeme ning pakub BBconn pilveteenust hoidmaks retsepte, andmeid ja võimaldab seadistamist distantsilt.

liimimees_580x280_mod1.jpg

  

altablue

AltaBlue.jpgAltaBlue liimiseadmed on täpsed, pumba kiirus muudetav korrelatsioonis tootmisliini kiirusega, paidlikud lahendused. Puutetundlik ekraan. Mahutid 4-100 L. Valikus on ka Altablue TT sulataja käsipüstolile. Sulataja disain vähendab kõrbemist ja tagab suurendatud sulatusvõimsuse.

 

versablue

Versablue.jpgKui on vaja tagada maksimaalne täpsus, sobivad sulatajad Versablue, mis on disainitud keerukamate rakenduste jaoks. Seadet saab täies ulatuses komplekteerida erinevates komponentidest nii, et see vastaks konkreetsele vajadusele, pumba kiirus on muudetav korrelatsioonis tootmisliini kiirusega. Kõik funktsioonid on elektrooniliselt juhitavad, liimiseadel on võimekus vastu võtta erinevaid impulsse ja juhiseid. Intuitiivsed graafilised displeid ja mitmekeelsed operaatoriekraanid muudavad kasutamise lihtsaks. Sulatajad on tangiga 12-100 l.

Liimivahustajaga seadmed

ultrafoammix.jpg

 

Lisaks on saadaval liimiekstruuderid ja liimivahustajaga seadmed. SureFoam süsteem võimaldab segada tavalist kuumliimi või PUR liimi inertgaasiga (lämmastik) ning tagab homogeense segu. Vahtu saab doseerida nii kriipsude-punktidena kui ka pihustades. Automaatseade Ultra FoamMix sobib nii tihendite tootmiseks kui liimide doseerimiseks. Vahustaja parandab paljude liimainete liimimisomadusi samal ajal vähendades liimi kulu.

liimiekstruuderid

ex-extruder-system.jpg

Kui tegu on nn keerukamate ainetega nagu polüamiid, polüester või polüolefiinid, valitakse sulataja asemel liimiekstruuder. Ekstruuder pakub kinnist süsteemi ning vähendab liimi keemilist lagunemist (karbonisatsioon). Nordson pakub EX Extruder System ekstruudereid.

4. Hermeetilised kuumliimiseadmed PUR liimidele

PUR-liimid on niiskuskartlikud ning neid käideldakse hermeetilistes seadmetes. Neid seadmeid kasutatakse ka hermeetikute ja butüülide käitlemiseks. PUR liimi seade valitakse sõltuvalt liimi taarast. Pakume seadmeid PUR liimi doseerimiseks 20 L pangedest, 200 L vaatidest ning MiniPUR seadet kuni 4 kg PUR-liimi doseerimiseks (2 kg küünlad, graanulid). Liimi sulatamiseks liiminõu kaas eemaldatakse ja kleepumiskindel küttega plaat asetatakse õhukindlalt (pakume ka sobivat tihendusainet) taarale, doseerimine toimub vastavalt valitud tehnoloogiale. Sulatamine toimub pealt, järele jääv materjal on konstantselt tahke. Pidevatele süsteemidele paigaldatakse kaks seadet vältimaks taara vahetusest tingitud seisakuid.

 

durapail | duradrum

Durapail-duradrum.jpgDuraPail  ja DuraDrum seadmed on lihtsad ja töökindlad ning sobivad 20 L pangede ja 200 L vaatide jaoks ning sobivad nii PUR-liimidele, kui ka hermeetikutele ja butüülidele. Igapäevast kasutamist lihtsustavad käsitsi rõhu reguleerimine ja manuaalsed väljalaskeklapid, samuti hõlpsalt kasutatav graafiline displei. Valida saab eri tüüpi sulatusplaatide ja pumpade vahel.

altapail

Altapail.jpgAltaPail seade on samuti sobiv 20 L pangedele. Täpne, muudetava kiirusega sulatusseade tagab paindliku tootmise. Lihtsalt programmeeritav.

versapail | versadrum

versapail-versadrum.jpgVersaPail ja VersaDrum seadmed sobivad enam täpsust nõudvateks töödeks.

versapur | minipur

versapur-minipur.jpgVersaPur ja MiniPur seadmed sobivad väiketootmisele, sulataja sobib kuni 4 kg liimi sulatamiseks mistahes vormides (PUR-küünlad ja PUR graanulid). MiniPur on integreeritav automaatliinile kui kasutatav käsidoseerijaga. Kasutatakse nii puidutööstuses kui raamatute köitmisel. Liimi kasutusiga saab pikendada nn „lämmastikutekiga“. Väga ökonoomne ja kasutajasõbralik.Külmliimiseadmed

Külmliimiseadmeid on kahte tüüpi: vaakummahutid ja taarale asetatavad pumbad, mis koos lisakomponentidega moodustavad külmliimi doseerimise süsteemi.

Vaakummahutid on saadaval suurusega 3.8l (Nordson LA 105) ja 19l ( Nordson LA 120).

LA 300  |  LA 310

la300.jpgKahetoimelise kolbpumbaga varustatud mudelid LA 300 ja LA 310 on erineva tootlikkusega ja mõeldud 30 l taarasse pakendatud liimidele. Seadmed on saadaval kas seinakinnitusega või sobiva kaanega taarale asetamiseks.

LA 320

la320.jpgMudel LA 320 on varustatud membraanpumbaga ning ning on saadaval kaanega 400 ja 600 mm.