Teenused

co2 kompensatsioon_259x194.png

Vähenda  oma ökoloogilist jalajälge!

Kompenseeri paberi tootmise ja transpordi käigus tekkiv CO2.

Paberit kasutame me kõik. Kui pead lugu rohelisest mõtteviisist, püüad teha vastutustundlikke valikuid. Suheldes avalikkusega paberi vahendusel, soovid näidata oma keskkonnateadlikkust ka teistele.

Lisaks erinevatele keskkonnamärgistele (FSC®, PEFC, Põhjamaade Luigemärk, Euroopa Lill jne), mida näeme trükistel ning kontori- ja pehme paberi pakkidel, on ka Eestis võimalik nüüd kasutada CO2 kompenseeritud paberi märki ning seeläbi aidata kaasa kliima soojenemise pidurdamisele.

Tellides paberit reklaamtrükise, firmablanketi, jõulukaardi vms jaoks, saad nüüdsest osta paberile CO2  kompensatsiooni osakuid ning kasutada oma trükisel seda tõendavat märgist. Kogu Sinu poolt tasutud summa läheb ökosüsteemide kaitsega tegelevale sihtasutusele Plan Vivo, kes toetab sellega väiketalunike metsaistutus- ja hooldusprojekti Mosambiigis.

Miks just see toetusprojekt? Miks Mosambiigis ja miks mitte Eestis?

Baltikumis ja Põhjamaades istutatakse metsa rohkem kui langetatakse, kuid paljudes arengumaades leiab siiani aset metsade hävitamine. Just sel põhjusel on Antalis otsustanud toetada üht maailma vaeseimat riiki. Antalise Põhjamaade esindused on CO2 kompenseerimise projektiga tegelenud juba aastaid ja selle tulemused on käegakatsutavad – tänu meie klientide toetusele on istutatud ja hooldatud metsa N’hambita külas Mosambiigis. Paljud külaelanikud on saanud tööd ja kogu piirkonna elujärg tublisti paranenud.

Kuidas saad oma ostu kompenseerida?

1 - Meie kodulehel oleva CO2 kalkulaatori abil saad välja arvutada, kui palju osakuid on tarvis Sinu trükise tootmiseks kuluva paberi kompenseerimiseks.
2 - Tellimust esitades märgi ära, et soovid osta tellitud paberile CO2 kompensatsiooniosakuid.
3 - Meie turundusosakond saadab Sulle logo (patenteeritud kaubamärk), osakute ostu tõendava dokumendi ning logo kasutamise juhised (NB! Logo võib kasutada ainult kompenseeritud trükisel).

Kompensatsiooni arvutamise põhimõtted.

Paberi tootmise käigus tekkinud CO2 saame teada paberitehastelt (Paper Profile, CEPI Carbon Footprint, keskkonnaraportid). Erinevus tootjate vahel tuleneb peamiselt sellest, millist energiat nad paberi tootmisel kasutavad (fossiilne või muu) ning sellest, kas tehasel on integreeritud paberi ja tselluloosi tootmine. Tselluloosi sissevedu mujalt lisab transpordil tekkivat CO2 emissiooni. Paberi tootmise käigus tekkinud CO2 kogusele liidame valmis paberi transpordist tuleneva CO2 (transport tehasest meie Riia kesklattu ja sealt Tallinna).

Paberi CO2 kompensatsioon on:
Soodne
- üks osak maksab 12 eurot (+km). Näiteks 5 tonni kaetud paberi kompenseerimiseks pead ostma vaid 2 osakut.
Lihtne - vähe asjaajamist. Ostad osaku ja saadame Sulle logo.
Tuntud märk - äratuntav logo Sinu trükisel näitab, et hoolid metsast ning keskkonnast. CO2 kompensatsiooni programm toimib nii Põhjamaades kui Baltikumis.

Lisainfo saamiseks pöördu meie müügiosakonna (680 0911, tellimus@antalis.ee) või oma kliendihalduri poole.