Keskkond

Applications_GreenPapers_259x194.png

Oleme pühendunud säästvale arengule

Antalis püüdleb selle suunas, et areng käiks käsikäes vastutustundlike keskkonnaalaste põhimõtetega.

Antalise jätkusuutlikkuse strateegia põhineb kolmel suunal:
• Keskkonnasõbralikud tooted ja teenused
• FSC® ja PEFC tarneahela sertifikaadid kõigil Antalise ettevõtetel
• Tarnijad, kes jagavad meie loodussäästlikku mõtteviisi

Antalise ettevõtted püüavad jätkuvalt vähendada oma CO2 jalajälge – tehes õigeid valikuid hankestrateegias, organiseerides tarneahelat ja jäätmekäitlust ning näiteks asendades ärireisid videokoosolekutega.


Tutvu lähemalt Antalise infovoldikuga Roheline Valge Paber ja laadi alla meie täielik keskkonnasäästlike toodete nimekiri!

Meie loodussäästlikud tooted – keskkonnasõbralik valik
Antalis soovib oma klientidele pakkuda aina rohkem keskkonnasõbralikke tooteid kõigis tooteguppides. Meie loodussäästlikus valikus on palju tooteid, millele on omistatud FSC® või PEFC säästliku metsamajandamise sertifikaat või mõni ökomärgis. Samuti on meil suur valik 100% taaskasutatud kiust valmistatud (nt
Cocoon) või osaliselt taaskasutatud kiust valmistatud  tooteid (nt Keaykolour ja Conqueror).

Üks meie uusimaid tootevalikuid digitrükiks Digigreen on toodetud vähemalt 50% ulatuses taaskasutatud toorainest, järgides kõige rangemaid keskkonnakaitsereegleid. Digigreen tooted omavad nii FSC® sertifikaati kui Euroopa Ühenduse ökomärgist. See on meie turul esimene valik tooteid, mis ühendab digitaaltrüki efektiivsuse keskkonnahoiuga.

Enamusel meie valikus olevate trükipaberite tootjatel on EMAS sertifikaat, paljudel paberitel FSC® või PEFC sertifikaat. Täiendame ka tulevikus oma loodussäästlike paberite sortimenti.

Kõigil Antalise kontoripaberite tootjatel on ISO 14001 sertifikaat, samuti müüme FSC® ja PEFC sertifikaatidega, ökomärgistega ning 100% taaskasutatud kiust kontoripabereid.

Kõigil meie valikus oleva pehme paberi tootjatel on ISO 14001 ning Metsä Tissue Mänttä tehasel, kust ostame 75% oma pehmest paberist, ka PEFC sertifikaat. Suurem osa toodetest kannavad ka rangete nõuetega Põhjamaade Luigemärki.

Meie tootevalikus on ka taaskasutatud toormest toodetud või taaskasutatavaid pakenditooteid ja reklaammaterjale, näiteks täielikult taaskasutatud toormest valmistatud Lightboard kärgmaterjal, biolagunev mullikile või taaskasutatud kiust lainepapp.

Antalise läbipaistev tarneahel
Antalise eesmärk on omada FSC® ja PEFC sertifikaati kõigis oma ettevõtetes. 2012. aastal omasid sertifikaati juba 29 Antalise ettevõtet. Antalis Eestil on FSC® tarneahela sertifikaat number
CGSCH-COC-007953 ja PEFC tarneahela sertifikaat number CH10/1177.00. Tarneahela (CoC) sertifitseerimine kindlustab, et valmistootes sisalduva sertifitseeritud puidu päritolu on võimalik jälgida tagasi kuni metsani. See garanteeritakse toodete markeerimise, eraldi ladustamise ja regulaarsete audititega.

  • Keskkonnaalased koostööprojektid

    Antalis teeb mitmete organisatsioonide ja ühingutega keskkonnaalaselt koostööd.

    Loe lähemalt...