Antalisest

Näitus

Näitus "Ideevorm" Tallinna Teletornis

2014/03/05

5. märtsil avati Tallinna Teletornis moe​disaini ​näitus "IDEEVORM", ​mis ​​hõlmab Eesti Kunstiakadeemia moedisaini- ja stilistikatudengite tö​id​. Kostüümid​ valmi​sid​ rahvusvaheliselt tunnustatud disaineri ja moekunstniku Marit Ilisoni juhendamisel eksperimentaalse vormiõpetuse raames.

Teletornis tulevad esmakordselt ühiselt esitlusele fotod ja vormid kolmel erineval kursusel valminud kostüümidest. Esimese kursuse tööde teemaks oli "Seelik". Tudengid valmistasid valgest puuvillasest kangast seelikust inspireeritud tõlgendused, mis väljendasid mõnda kindlat ideed või kontseptsiooni.

Esitlusele tuli ka Antalise 20. sünnipäevaks valminud 23-komplektiline kollektsioon "Ideevorm: Paber", mis oli teise aasta tudengite projekt. Kursuse töödest koostati ka fotokalender ja tudengite looming jõudis seeläbi maailmakuulsasse disainiajakirja Dezeen.com.

2013. aastal oli vormikursuse teemaks "Kratt" ja kostüümid valmistati mööblifirma Retlari vineerspooni tootmisjääkidest, mis on kasutatud materjalidest olnud kõige hapram ja seega raskemini käsitletav.

Näituse kuraator ja kursuse juhendaja Marit Ilison on käesoleval aastal pälvinud mitmeid olulisi rahvusvahelisi tunnustusi: Londoni moenädalal võitis Eesti ekspositsioon, milles oli esindatud ka tema kollektsioonid, taaskord peapreemia. Samuti valiti Marit projektiga "Magada tahaks" moemaailma olulisel konkursil "29th International Hyéres Fashion and Photography Festival" sadade kandidaatide seast 10 finalisti sekka. Loe lähemalt www.maritilison.com.

Näitus on avatud 5. maini.

Rohkem infot näituse kohta leiad lehelt Koostööprojektid > Näitus "Ideevorm"

paperman