Antalisest

trykised_elada_mitmuses_200x200.jpg

Elada  mitmuses

Esimest korda Eestis jäädvustas fotograaf Birgit Püve raamatus „Elada mitmuses“ tuntud ja tundmatuid identseid kaksikuid ja kolmikuid.

Autor Birgit Püve
Kirjastus raamatukirjastus Hea Lugu
Kujundus Marje Eelma
Trükikoda PrintBest

Raamat on trükitud Antalise uuele mahulisele kaetud paberile Galerie Art Volume 170 g/m2. Paber on mõnusalt mati pinnaga.

Et uut paberit turule tutvustada, toetasime hea idee ning kaunite fotodega raamatut paberiga.

Ka Antalise meeskonnas töötab üks identne kaksik ning neljal kolleegil on kodus kaksikutest lapsed.

trykised_paberi12moodi_200x200.jpg

Antalise  kalender „Paberi 12 moodi“

Antalise 20. sünnipäevaks valminud paberist moekollektsiooni loojateks on Eesti Kunstiakadeemia esimese kursuse moedisaini ja moestilistika üliõpilased. Kollektsioon valmis eksperimentaalse vormiõpetuse kursuse raames moekunstnik Marit Ilisoni juhendamisel. 22st kostüümist koosneva kollektsiooni esmaesitlus toimus kevadel 2012 Antalise suurejoonelisel sünnipäevapeol. Kalendris on esitletud kollektsiooni paremik, mis pääses ka ERKI Moeshow lavale ning pälvis sooja vastuvõtu.

Kalender on trükitud paberile Rives Sensation Tactile.

Kalendrit hinnati hõbeda vääriliseks konkursil Eesti Disainiauhinnad 2013 ning sellest kirjutati tunnustatud disainiblogis Dezeen.

soda_enne_soda_200x200.jpg

Sõda  enne sõda

2010. aastal ilmunud Reigo Rosenthali ja Marko Tammingu raamat „Sõda pärast rahu: Eesti eriteenistuste vastasseis Nõukogude luure ja põrandaaluste kommunistidega 1920–1924” keskendus 1920. aastate esimesele poolele. Rosenthali / Tammingu uus raamat „Sõda enne sõda” jätkab sealt, kus eelmine raamat pooleli jäi, keskendudes eelkõige Nõukogude luureorganite Eesti Vabariigi vastasele tegevusele aastatel 1925–1940 ning Eesti vastuluure võitlusele Nõukogude luureteenistustega. Selle taustana juhitakse lugeja tähelepanu nii Nõukogude Liidus toimuvale kui ka laiemalt Euroopas neil aastatel asetleidnud dramaatilistele sündmustele.

Raamat on trükitud Antalise paberile Munken Print White 90 g/m².

hula_200x200.jpg

Hula  Inimeste peal testitud

EKA magistrantide lõputööna 2002. aastal valminud kaubamärk HULA annab moetudengitele reaalse laiapõhjalise kogemuse disainiprotsessist ning võimaldab eksperimenteerida. HULA raamat on inspireeriv ideede kogumik, mida illustreerivad esmased mõttevälgatused, kavandid, trükimustrid, lõplikud tootejoonised ning fotoseeriad nii tudengitelt kui ka juba tuntud fotograafidelt. Raamat valmis graafilise disaini tudengite Mariana Hindi ja Agnes Ratase bakalaureuseõppe lõputööna.

Raamat on trükitud Antalise erinevatele paberitele.

Hula raamat võitis Eesti Disainiauhinnad 2012 Grand Prix ning graafilise disaini kulla.

paperman