Kastist välja! Uudiskiri nr. 1

Hea koostööpartner!

Sinu ees on Antalise pakendisektori uudiskiri "Kastist välja". Selles tahame Sulle lähemalt tutvustada põnevat ja väljakutseterohket pakendimaailma - jagame kogemusi, uudiseid ja tutvustame uusimaid pakenditrende. Meie eesmärk on jagada Sinuga oma pakendialast oskusteavet ja aidata kaasa Sinu äritegevuse edenemisele.
Meie teame, et õige pakendamine on otsustava tähtsusega. Usume, et lisaks tasemel teenindusele on ka teadmiste jagamine osa meie missioonist.

Head lugemist! 
Aivo Vellamäe, tegevjuht

 

Pakend        mullkile-hp.jpg     TCI_EE_New.gif

Antalise pakendisektorist                                             Põnevat pakendimaailmast - mullkile                                   TCI- indikaatorid 
                                            


685x266_MiniPAKr_EE.gif     epoodpakend_259x194.jpg     robop.272x115.jpg

Minipak´R. Liiga lihtne pakendamine                   E-poes nüüd veelgi suurem valik pakenditooteid   Koostööuudised - Nordson Corporation ja Robopac

 

instrutec-small.jpg        685x266_XmasPack_EE_2018.jpg

Antalis osales Instruteci messil                           Valminud on uus kingituste pakkimise kataloog

 

Antalise pakendisektori tutvustus: uus lähenemine turu vajadustele, et vastata klientide nõudmistele

Antalise pakendisektoris on välja töötatud uus ja innovatiivne kliendikeskne lähenemine, mis põhineb klientide vajadustest tulenevatel ärimudelitel. Eesmärk on pakkuda igale kliendile veelgi paremat teenust, mis vastaks tema vajadustele. Ja nii kogu maailmas.

Antalise pakendisektor on alates 2018. oktoobrist tegutsemas uue egiidi all - loome arukaid pakendamislahendusi, mis aitavad meil koos saavutada rohkem.
Arukad pakendamislahendused  - see peegeldab Antalise innovaatilisust, julgust, kõrget erialase oskusteabe taset, põhjalikku turu tundmist, lahendusi, mis on nii keskkonnasõbralikud kui majanduslikult mõistlikud ja oskust olla meie kliendist samm eespool ning näha ette kliendi vajadusi. 

Uus tunnuslause "Koos saavutame rohkem" väljendab meie soovi olla edukas koos oma klientidega, ületada klientide ootusi ja olla innovaatilised ning inspireerida oma kliente.

Euroopa juhtiva arukate pakendamislahenduste pakkujana on meil esindused 29 riigis ja toetame klientide tegevust tipptasemel pakendamislahendustega ja laia teenustevalikuga enam kui 100 logistikakeskusest. Meie eesmärgiks on pakkuda täielikku pakkematerjalide, -seadmete ja seotud teenuste valikut  ühest kohast, ühe koostööpartnerina.
Meie äritegevus on kliendikeskne ja fookus on igale kliendile sobivate pakendamislahenduste ja -teenuste väljatöötamises. See tähendab teenuseid ja tooteid, mida saab kasutada nii tänaste kui tuleviku pakendamisvajaduste rahuldamiseks.  Meie tugevuseks on põhjalik toodete ja erinevate pakendisektorite tundmine.

Antalise Baltimaade ja Soome regioonis töötab kokku 40 pakendiala spetsialisti. Lisaks toodete ja seadmete müügile pakume ka seadmete hooldust. Meie tehnikud osalevad korrapäraselt tootjate poolt korraldatud täiendkoolitustel ja omavad vastavaid sertifikaate. Teenindame oma kliente kahest Eestis asuvast laost ja Riia kesklaost.

Teeme, mida lubame - laia tootevaliku, märkimisväärse kogemuse ja põhjaliku ülemaailmse oskusteabega. 

Pakend


Põnevat pakendimaailmast - mullikile sünnilugu

Kas teadsid, et 29. jaanuaril tähistatakse mullikile päeva? Ja et algselt loodi mullikile hoopis tapeediks?

Insenerid Marc Chavannes ja Alfred Fielding püüdsid 1957. aastal luua kergesti puhastatavat ja hõlpsasti paigaldatavat tapeeti kleepides omavahel kokku kaks dušikardinat. Välja tuli mitmeotstarbeline, kerge ja robustne pakkematerjal. 
1959. patenteeris mullikile Bubble Wrap® kaubamärgi all firma 1959, Sealed Air Corporation, kus tänapäeval on 16,000 töötajat 52 riigis ja mida loetakse maailma suurimaks õhkpatjade, ja vahtpakkesüsteemide tootjaks.  Materjal ise on kunstiteosena leidnud koha New Yorgi moodsa kunsti muuseumis.

Mullkile on nende toodete põnevas nimekirjas, mis leiutati kogemata. Näiteid on teisigi:
- pennitsiliin - üks kuulsamaid ja tähtsamaid avastusi. Teadlane, sir Alexander Fleming märkas, et Petri tassile pikemaks ajaks seismajäetud hallitusseened olid hävitanud seal asunud bakterid ja ootamatult oligi sündinud antibiootikum (1928).
- tikud - 19. sajandi alguses kraapis briti apteeker kasutatud segamispulgalt kuivanud kemikaali jäänuseid, kui korraga hakkasid lendama sädemed viies kiiresti viisini, kuidas tekitada leeki tiku abiga. Esimesed ohtlikud ehk iga liigutuse peale süttivad valge fosforiga tikud muudeti 1844 ohutumaks, kui mürgine valge fosfor asendati punase fosforiga ja süütamisala paigutati tikutoosi küljele.

Meie Antalises teame, kui oluline on mullkile õrnade ja nõudlike kaupade pakkimisel.
Muide - me kõik armastame mullkile mulle kaupade lahtipakkimisel katki vajutada. On kindlaks tehtud, et sellel tegevusel on stressi vähendav toime.

Mullkilega on seotud ka Guinessi maailmarekord - üheaegselt vajutas kilemulle katki 2681 inimest. Vaata ise siit!

mullkile.jpg

 


TCI - transpordiseireindikaatorid

ShockWatch® transpordiseireindikaatorid on suurepäraseks lahenduseks õrnade kaupade nagu klaas, mõõteriistad, elektroonikaseadmed ja -komponendid, lilled, kunst, hinnalised ehted jm käsitlemise jälgimiseks tarneahelas.

TiltWatch® kallutusindikaatorid aitavad avastada veo- või ladustamisprotsessi kägus üle 80-kraadise  kallutamise või ümberkukkumise, kuna andur on muutunud punaseks. Eeskirjadekohase auto- või lennutranspordi korral andur häiret ei anna. 

Pakendile paigaldatavad spetsiaalsed kleebised on signaaliks nii laotöötajatele kui vedajatele, et saadetise käsitlemist jälgitakse. TiltWatch® kallutusandurid on ühekordseks kasutamiseks ning aktiveeruvad kleebise kaitsepaberi eemaldamisel ja pakendile kleepimisel.
145x111_TCI-1 (2).png   189x141_TCI.png

ShockWatch® põrutusindikaatorid registreerivad transpordil käigus tekkinud tugevad põrutused ja kahjustused. ShockWatch® põrutusanduri kasutamine veopakendil näitab koheselt, kas saadetis on kukkunud või näiteks laadimis- või veoprotsessi käigus liigselt põrutada saanud. Anduri ampullis sisalduv aine värvub teatud tugevusega jõu mõjumisel punaseks.  ShockWatch põrutusandureid on kasutatud juba üle 35 aasta.

Millist indikaatorit valida?

Kallutusindikaator sobib ühtemoodi kõikidele kaupadele, mida ei tohi kallutada. Põrutusindikaatori valikul tuleb arvesse võtta saadetise mõõte (mahtu) ja kaalu. Põrutusandureid on 5 tüüpi ja neid eristatakse värvide järgi (roheline, oranzh, punane, lilla ja kollane).

TCI-valik.png
 

Miks transpordiseireindikaatoreid kasutada?

Indikaatorite abi on võimalik veo- või ladustamisprotsessi käigus tekkinud kahjustused koheselt registreerida ja vea põhjustaja leida. Samuti aitab andurite kasutamine vähendada ootamatuid kulusid ning reklamatsioonide arvu. Tarneahelas tekkinud kahjud saab tõestada ja välja nõuda kahju tekitajalt. Kõik see aitab kaasa ka ettevõtte kvaliteedijälgimisprogrammi tõhusamaks muutmisele.

Kuidas indikaatoreid kasutada?
Nii kallutus- kui põrutusindikaator tuleks paigaldada pakendi küljele paremasse ülemisse nurka. Põrutusanduri alla paigaldatakse esmalt kleebis, mis annab vedajale teada, et saadetiste käsitlemist jälgitakse. Väga suurte pakendite korral võib kasutada ka mitut põrutusandurit.

Vaata siit, kuidas andurid toimivad. Küsi lisainfot oma kontaktisikult.

 


Liiga lihtne pakendamine?

Tahad oma kaupu transpordi ja ladustamise  ajal kaitsta? Loomulikult! Turvaline pakendamine algab õigest pakendamisest. Selleks, et kaubad transpordi ajal kastis ei liiguks, tuleb vaba ruum täita.
Õhkpadjad on üks võimalus kastis/karbis oleva vaba ruumi täitmiseks. MINIPAK`R on väike, lihtsasti kasutatav süsteem, mis võimaldab õhkpatju toota vastavalt vajadusele. Valida saab 5 erineva õhkpadjatüübi vahel ja tulemuseks on täpselt vajadustele vastav kaitse.
Kompressoriga vastavalt vajadusele täidetavad pakkesüsteemid on tänu mitmekambrilisele õhkpatjadesüsteemile eriti turvalised. Materjal vormub ümber pakendatava kauba ja mitmekambriline süsteem tagab, et ühe kambri purunemisel kaitseb nutikas pakend toodet edasi.

On tõestatud, et need pakkesüsteemid kiirendavad ka pakkimisprotsessi vähendades samal ajal transpordikahjustuste ja tagasisaadetavate kaupade mahtu.
Materjal on 100% ümbertöödeldav ja kuna see on kuni õhuga täitmiseni lapik, on selle ladustamiseks vaja minimaalselt ruumi (õhkpatjade kasutamine säästab laopinda kuni 90%).
Antalisest leiad sobivad pakkesüsteemid nii pudelite ja ravimite kui suuremõõtmelise elektroonika pakkimiseks.

Küsi lisainfot õhktäitesüsteemide kohta oma Antalise kliendihaldurilt.

minipak-suur.jpg
 
 
4 põhjust, miks valida MINI PAK’R:


- Lihtne kasutada:
Lülita masin sisse, paigalda kilerull ja seade on tööks valmis. Masinasse on sisse ehitatud kompressor, väliseid suruõhuseadeid pole lisaks vaja. Praktiliselt hooldusvaba, garantii 12 kuud.
- Kaasaegne tehnoloogia: RFID (Radio Frequency Identification) tehnoloogia, mis automaatselt häälestab seadme vastavalt kasutatavale kiletüübile.
- Mitmekülgne: Õhkpatjade tootmiskiirus 7,5 m/minutis. 5 erinevat formaati, mis täidavad erinevaid ülesandeid - täited, polstrid, nurgakaitsed.
- Võtab vähe ruumi: Seadme mõõdud on (PxLxK = 36x33x28 cm), kaal ainult 6 kg. Selline seade sobib kõikjale.
Kaob vajadus ladustada traditsioonilist pakkematerjali (näit. mullikile rullis). Paigutades masina seinale säästad veelgi ruumi pakendamiskohas

Vaata videot siit!

 

 


Antalise e-poes nüüd veelgi suurem valik pakenditooteid

Soovides vastu tulla meie klientide kasvavatele nõudmistele, oleme suurendanud pakenditoodete valikut meie e-poes. Nüüd on Sul võimalus esitada tellimus 24/7 oma töölaua tagant lahkumata.

Oleme oma kodulehel põhjalikult täiendanud ka infot erinevate tooterühmade kohta. Kiled, kastid, teibid, pakkelindid, pakkepaberid, pehmendusmaterjalid, postitusvahendid, pakkemasinad, markeerimisseadmed - leiad nad kõik mugavalt ja kiirelt meie e-poes.

Registreeru e-poe kliendiks, sest seal:
- näed toodete hinda ja saadavust laos
- võid salvestada ostukorve oma lemmiktoodetega
- saad tutvuda ka meie teiste tootegruppidega - pehme paber, kontoripaber, iseliimuvad tooted, kartongid ja plaatmaterjalid jpm...

Registreeru siin e-poe kliendiks

e-poodi.jpg    epood.jpg

Lisaküsimuste korral võta ühendust oma kliendihalduriga.


Antalis on Nordsoni tööstuslike liimiseadmete ametlik esindaja Eestis

Kevadel uuendasid ja laiendasid Antalis AS ning tehnoloogiakontsern Nordson koostöökokkulepet tööstusseadmete müügi ja hoolduse valdkonnas. Koostöö hõlmab erinevate tööstuslike liimide doseerimsseadmete, tarvikute ja varuosade müüki ning paigaldust. 

Klientidele tähendab see eelkõige laiemat teenutevalikut ja paremat teeninduskvaliteeti. Eesmärgiks on pakkuda kõiki pakendamisega seotud teenuseid ja tooteid ühe katuse alt alates konsultatsioonist ja lõpetades paigaldusega.
Lisaks tööstuslike liimiseadmete müügile ja hooldusele saab Antalisest tellida ka seadmete tarvikuid ning varuosi. Antalise hooldustiim on saanud Nordsoni liimiseadmete remondiks ja hoolduseks vastava väljaõppe. Olles Nordsoni seadmetele sobivate Henkeli tööstusliimide hulgimüüja pakume klientidele välja tootmisprotsessis vajaliku liimimislahenduse koos sobivate seadmete ja liimidega.

Esimene koostöökontakt Nordsoni kontserniga loodi enam kui 10 aastat tagasi Hansapakendi poolt. Hansapakend liideti Antalise pakendiosakonnaga 2016. aastal. 30 riigis paiknev Nordson Corporation tegeleb keemia-, tööstuselektroonika ja pinnakattesüsteemide kõrval ka tööstuslike liimiseadmete tootmisega.

Küsi Nordsoni liimiseadmete ja liimide kohta lisainfot.

Nordson_Large.jpg     172x113_6.jpg
 


Antalis tutvus Robopaci värskeimate tooteuudistega

       robopack koosolek.jpg            ROBOT S6-300.jpg

Robopaci pakkeseadmeid tootval Aetna kontserni korraldatud edasimüüjate aastakoosolekul Bolognas osales ka Antalise tiim. Kahepäevasel messil tutvustati uusimaid ja innovaatilisi pakkelahendusi ning uut Robopaci tootmisüksust.

Vastavatud tehases paikneb ka kaasaegne tehnikalabor, mille eesmärgiks on uurimis- ja tootearenduse viimine uuele tasandile.

Antalis esindab Robopaci kaubamärki Eestis. Meie kaudu on võimalik tellida kogu Robopacki laia tootevalikut alates poolautomaatsetest alusekiletajatest ja karbiformeerijatest kuni täisautomaatsete alusekiletajate ning eritellimusel valmistatud pakkelahendusteni välja.

Küsi Robopac´i pakkeseadmete sh nutilahenduste kohta lisas oma müügiesindajalt.

 

 
 
Antalis osales tööstusmessil Instrutec

Juba mitmendat aastat osaleb Antalise tiim oma väljapanekuga tööstusmessil Instrutec. Nagu eelmisel korral, oli ka seekord põhirõhk tööstluslikul pakendamisel ja erinevatel markeerimislahendustel. Uudisena tutvustasime tootmisruumidesse, ladudesse  ja logistikateenuste pakkujatele sobivaid LiftsAll tõstelahendusi, mis võimaldavad hõlpsasti tõsta suuri raskeid kaste või erikujulisi esemeid. 
Liimisektoris olid esindatud Nordsoni liimimasinad ja erinevad tööstuslikud liimid.
Külastajate seas tekitas palju elevust ka Autobag Onestep automaatne pakkimis- ja markeerimislahenduste seade, mis kõigepealt trükib valmis vajaliku infoga pakendi, siis asetatakse pakendisse soovitud detail ning seejärel masin sulgeb koti. Autobag on mõeldud väikeste detailide samaaegseks pakendamiseks ja markeerimiseks erinevates tööstustes. Saadaval on nii printeriga kui printerita versioon. VAATA VIDEOT!
Suur huvi oli ka Robopaci automaatse kiletamismasina vastu.

instrutec.jpg  LiftsAll pneumaatiline käsitõsteseade  Autobag pakkeseade  Tööstuslikud liimid ja liimiseadmed


Valmis uus kingipakkimiskataloog

Uuest kataloogist leiad nii tavapäraseid sortimendikaupu kui tooteuudiseid - Geami teisaldatava pakkimiskomplekti, mis on suurepärane lahendus erikujuliste õrnade kaupade pakkimiseks ja asendab edukalt mullkilet. Tutvu kataloogiga SIIN!

572x139_Xmas_2018.jpg (572x139_274x139_Xmas_2018)